Den Země - Park Rochus

K tradičním akcím naší školy patří terénní výuka spojená s oslavou Dne Země. Je to den, kdy si máme připomenout, že patříme této Zemi. Historie Dne Země se začala psát v USA, kdy byl 22. dubna 1970 v San Francisku oslaven první Den Země. V roce 1990 se ke Spojeným státům americkým připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. Z důvodu nepříznivého počasí byl termín oslavy Dne Země přesunutý na 2. května. Žáci devátého ročníku se vypravili na Rochus, který se nachází na úbočí Černé hory nad Uherským Hradištěm. Jedná se o bývalý vojenský prostor. Lokalita Rochus byla v roce 2005 zařazena do soustavy chráněných území Natura 2000 jako evropsky významná lokalita. Park Rochus je již několik let přírodním a kulturně-historickým areálem. Naším úkolem bylo projít naučný okruh. Je dlouhý 2,3 km a vede po nezpevněných cestách, na kterých se nachází celkem deset tematických zastavení.