Učitelé

učitelka matematika, fyzika
zástupkyně ředitele

holcikova@zszaaleji.cz

Chci se podílet na vedení školy a učit tak, aby děti chodily do Zaalejky rády. Věřím, že pokud něco děláme s radostí, pak to děláme nejlíp, jak to jde. A tak se snažím, aby děti v mých hodinách nezažívaly stres, aby měly volnost v učení a mohly pracovat každý svým tempem. Hledám různé cesty jak dětem ukázat, že učení je zábava. Patřím k velkým fanouškům našeho žákovského parlamentu. Vidím v něm, že toto je jedna z možností, jak předat dětem do jejich ruk zodpovědnost za to, co dokáží a že nás dospělé zase tak moc nepotřebují. Ráda bych zažila dobu, kdy učitel již nebude ten, který učí, ale bude průvodcem, který jen dětem otevírá další vrátka a připravuje jim bezpečné a příjemné prostředí, kde je učení se zcela v dětských rukou.