Učitelé

učitelka 1.stupeň
třídní učitelka I.A

kupcova@zszaaleji.cz

Pro práci učitelky jsem se rozhodla již v dětství. Moje maminka učila v mateřské škole a já tam za ní ráda chodila. Velkou inspirací i vzorem pro mě byla také moje paní učitelka na 1.stupni právě na Základní škole Za Alejí, kam jsem sama chodila, a nyní jsem ráda, že zde můžu učit. Na své práci mám ráda hlavně její rozmanitost, kdy každý den na mě čekají nové příběhy dětí. Jsem ráda, že já můžu být tou osobou, která děti vyslechne, nejen když mají úsměv na tváři, ale i tehdy, pokud mají nějaké trápení. Mám krásný pocit ze své práce, když vidím, jak velký skok udělají děti vždy od září do června v získávání vědomostí a dovedností. Jsem milá, spravedlivá, ale i přísná. Ráda se s dětmi zasměju. Ve škole mě naplňuje také setkávání s kolegy, naše vzájemné povídání a společně strávené víkendové pobyty v našem kraji. Mám ráda úsměv, který nestojí nic, ale znamená mnoho.
„Chceš-li být opravdu úspěšný a šťastný, musíš dělat to, co tě doopravdy baví.“