Noc s Andersenem

22. 3. 2024

Po autorovi pátráme :-)

V pátek se odehrála Noc s Andersenem u nás ve třídě. Přišel jsem domů v náladě asi jako „happy jak dva grepy“. Byl jsem šťastný, protože strávím noc ve škole. Nachystal jsem se a šel jsem s mamkou ke škole. Přišla si pro nás paní učitelka a šli jsme dovnitř.

Sofča

Všichni jsme se sešli u žákovského vchodu v 17.00 a odešli jsme do šaten, kde jsme si nechali telefony, přezuli jsme se a šli jsme do třídy. Nejdříve jsme si nachystali posezení, až bylo všechno hotové, pustili jsme si video - pozdrav pana prezidenta Petra Pavla. Po videu jsme měli chvíli taneční párty a polštářovou bitvu. Potom jsme šli na hřiště hrát hru, hledali jsme 67 Andersenových pohádek, už byla téměř tma, když jsme skončili. Na poslední úkol už jsme si svítili, ve skupinkách jsme luštili křížovku o Hansu Christianu Andersenovi. Pak jsme šli do šaten, kde jsme se přezuli a šli zpět do třídy. Čekali jsme na stezku školou, mezitím jsme večeřeli a dívali se na film Trollové. Při čekání jsme se malinko začali nudit, tak jsme malovali naše kluky a dělali jim culíčky. Potom přišli osmáci a říkali nám, že ještě nešli ani čtvrťáci. Tak jsme všichni společně hráli Městečko Palermo. Konečně na nás přišla řada, prošli jsme školou, nebylo to vůbec strašidelné. Potom jsme se pomaličku chystali ke spánku, pustili jsme si film Wonka a něco málo po půlnoci už jsme všichni spali. Vstávali jsme kolem 7.00 ráno a začali jsme po sobě uklízet. Po úklidu jsme si nachystali snídani, a kdo chtěl, udělal si pohádkový kvíz. Potom už jsme postupně odcházeli domů.

Kuba N

Na kalendáři se objevil datum 22. 3. 2024. To byl ten den, kdy jsme měli Noc s Andersenem. Hned po škole jsem šel domů a sbalil jsem se. V 16.30 jsem vycházel z domu, po cestě jsem potkal spolužáka Kubu, který jel autem. U školy už čekal Miky, postupně přišly holky a Tade s Jirkou a Tomem. Pak pro nás přišla paní učitelka s paní asistentkou, rozloučili jsme se s rodiči a šli jsme do školy. Ve třídě jsme si pouštěli písničky a pozdravil nás z televize Petr Pavel. Potom jsme šli na hřiště a hráli jsme ve skupinách hru. Já jsem byl ve skupince s Emmou, Aničkou, Julčou a Kubou. Hledali jsme Andersenovy pohádky, naše skupinka jich našla nejméně. Potom jsme si do třídy někteří objednali pizzu. Já jsem si objednal pizzu USA, na které byly i hranolky. Celou jsem ji snědl.

Emmička

Ve čtvrtek jsme došla po škole domů a uvědomila jsem si, že je pátek 22. 3. Je Noc s Andersenem. Rychle jsem se šla balit. Strašně jsem se těšila, tak to balení šlo samo. V pátek po škole jsem šla koupit sladkosti, protože ty jsou na Noci s Andersenem nejdůležitější. V 17.00 byl sraz před školou. Přišli jsme všichni nabalení jak na Sibiř. Ve třídě jsme tančili, zpívali, venku jsme měli nachystanou hru, která nás moc nebavila, protože jsme líní  a nechtělo se nám běhat. Pak jsme měli párty a večeři. Trochu jsme se vyspali a ráno nám bylo zle ze sladkostí.