Učitelé

Rašticová Lenka

Od mala jsem chtěla být učitelkou, na gymnáziu pak učitelkou nebo psycholožkou, a tak jsem na Masarykově univerzitě v Brně vystudovala poradenskou psychologii a nyní jsem školní psycholožkou. Velmi záhy jsem zjistila, že neexistují univerzální rady, a proto jsem začala studovat psychoterapii. A vlastně studuji a učím se stále.

Děti jsou pro mne velkou inspirací, svou přímočarostí a také tvořivostí. Jsem ráda, že pracuji ve škole. Spoluprací s učiteli, rodinou a samotným dítětem se dá mnohé zvládnout.

Jsem přesvědčená, že změna je možná, že naslouchat svému srdci a intuici je důležité. Proto také ráda používám figurky, obrázky, imaginaci, abychom porozuměli, co se děje vevnitř. Emoční chaos, kterým jsou děti často zaplaveny, se snažím s nimi pomalu pojmenovávat a rozmotávat.

Mám ráda hudbu, tanec a folklor. Ráda se toulám přírodou. Mám ráda pohádky, fantasy literaturu. Fascinuje mne jedinečnost každého příběhu.

Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt.

(Robert Fulgum)