Učitelé

Říhová Martina

vychovatelka

rihova@zszaaleji.cz

Práce s dětmi mě bavila už na střední škole a ráda jsem se podílela na různých aktivitách pořádaných pro děti. Po dostudování gymnázia jsem se tedy rozhodla dětem věnovat i nadále a vybrala si právě vychovatelství. Na práci mě baví především to, že je hodně různorodá. Společně s dětmi se věnujeme tvořivé a výtvarné činnosti, sportovním aktivitám i nejrůznějším hrám. Navíc mě baví pozorovat, jak se děti sžívají během roku s kolektivem a vytváří si mezi sebou sociální vazby.
Pro Základní školu Za Alejí jsem se rozhodla na základě její velmi dobré reputace. Líbí se mi, že kromě běžné výuky se věnuje také nejrůznějším projektům, které dětem zpestří každodenní „nudné“ sezení v lavicích. Na jaro například pod vedením zkušených cirkusáků připravovali celý týden cirkusové vystoupení a musím říct, že výsledek byl skutečně velmi povedený. Myslím, že nejen my, ale i rodiče byli překvapeni, co se v jejich dětech skrývá za talenty a jak trpělivé, cílevědomé a houževnaté dokáží být, když se pro něco skutečně nadchnou. I přesto, že práce s dětmi není v dnešní době vůbec jednoduchá, chtěla bych se jí i nadále věnovat, být dětem příkladem a formovat jejich osobnost.