Učitelé

Stodůlková Alena

speciální pedagožka

stodulkova@zszaaleji.cz

Pro speciální pedagogiku jsem se rozhodla, protože si myslím, že by se mělo všem dostat stejných možností, alespoň na počátku celoživotního procesu vzdělávání.

Jakou cestou se pak děti vydají, je jen na nich. Chci se ovšem podílet na tom, aby to byla volba a ne jediná možnost. Věřím, že se rodíme jako otevřené bytosti toužící po poznávání, jsme bez předsudků a přijímáme vše, co nás potká. Teprve naše okolí nás utváří a uzavírá, je tedy na nás, abychom v dětech tuto touhu uchovali a abychom jim ukázali, že každý má nějakou cenu pro zbytek společnosti.

Sama se řídím heslem architekta F. L. Wrighta: ,,Říci Končím!, není tak těžké; mnohem těžší je říci Zkusím to!". Stejně chci pracovat s žáky a vést je k překonávání překážek, ne k rezignaci.