Ponožkový den

před 1 rokem, 22.3.2023

21.3. je světový den Downova syndromu. Ve škole ponožkovou výzvu pořádal žákovský parlament a naše třída se do ní zapojila - přišli jsme v různých ponožkách. A proč zrovna ponožky? Downův syndrom, nebo také trizomie 21, je genetické onemocnění, kdy 21. chromozom je ztrojený. A právě chromozomy vypadají jako takové ponožky. Díky této výzvě jsme se dozvěděli více o této nemoci. číst více..

Památník Velké Moravy

před 1 rokem, 14.3.2023

Ve vlastivědě jsme se právě dostali k tématu vzniku našeho státu a zjistili jsme, že první stát vznikl právě v místě, kde my žijeme. Proto jsme se vydali do Památníku Velké Moravy, abychom se dozvěděli více. číst více..

Přáníčka pro seniory v domově, stavění sněhuláků a krmení zvířat

před 1 rokem, 21.12.2022

Předposlední den před vánočními prázdninami jsme si udělali vycházku do Kunovského lesa. Po cestě jsme předali přáníčka, které jsme vyrobili pro všechny lidi, kteří třeba budou trávit Vánoce v domově bez své rodiny. Poté jsme pokračovali, do krmelců jsme dali zvířátkům jídlo a pak jsme si užili sníh a stavěli sněhuláky. číst více..

Příběh Vánoc

před 1 rokem, 19.12.2022

Nastaly poslední dny před Vánocemi. Den, na který se všichni těšíme. Ale víme, jak vlastně Vánoce vznikly? Jaký příběh se s nimi pojí? Tento příběh nám dnes přišla povyprávět paní Mrázová. Příběh vyprávěla s pomocí figurek, které se dětem moc líbily. Teď už víme, jak příběh vznikl a kdo všechno u toho byl. číst více..

Vánoční jarmark

před 1 rokem, 12.12.2022

Po třech letech jsme si opět mohli užít atmosféru školního jarmarku. Prodejní stánek se nám zaplnil výrobky, prodávání jsme si moc užili. Děkujeme všem za podporu! číst více..