třídní IX.A

Mikuláš

před 8 dny, 11.12.2018

Ve středu 5. prosince se dívky z naší třídy převlékly za Mikuláše, anděla a čerty. Nejprve se vydaly do mateřské školy a potom roznesly dárečky žákům naší školy. číst více..

Poslední trik Georgese Mélièse

před 8 dny, 11.12.2018

V pondělí 26. 11. jsme měli možnost zhlédnout ve Slováckém divadle inscenaci Divadla Drak – Poslední trik Georgese Mélièse, která byla inspirována pozoruhodným životním příběhem a dílem kouzelníka a průkopníka kinematografie George Mélièse. číst více..

Přehlídka středních škol a pracovního uplatnění

před 28 dny, 21.11.2018

Ve středu 14. 11. jsme zavítali do Klubu kultury v Uh. Hradišti, kde se konala Přehlídka středních škol a pracovního uplatnění. Žáci tak měli možnost získat přehled o nabídce učebních a studijních oborů na středních školách. číst více..

Fake news aneb Bacha na socky

před 28 dny, 21.11.2018

Ve středu 14.11. jsme se v jídelně zúčastnili velmi zajímavé přednášky na téma nebezpečnosti sociálních sítí a neověřených zpráv. Přednášku vedl herec Slováckého divadla (a náš bývalý žák) Jožka Kubáník a známá novinářka Petra Procházková, která čerpala ze svých zkušeností jako válečné reportérky a možné manipulaci se zprávami. číst více..

Projektový den ke 100. výročí vzniku Československa

před 2 měsíci, 1.11.2018

Kulaté výročí vzniku Československa jsme oslavili projektovým dnem konaným v pátek 26. října. Nejprve jsme se zúčastnili zasazení lípy před školou. Následovalo slavnostní zahájení v tělocvičně a rozdělení do čtyř skupin. Členové žákovského parlamentu prezentovali žákům témata související s historií naší vlasti: Prezidenti, Vynálezy, Móda a sport, Riskuj - vědomostní kvíz. číst více..