Adaptační pobyt 6. B

konaný od 16. do 18. září 2020

Sraz byl v 8:00 na nově zrekonstruovaném parkovišti vedle Sportovního areálu Mojmír. Po vyřízení papírových formalit a prohození pár slov s dětmi a rodiči jsme v 8:30 vyjeli směrem k Strážnici. Před Strážnicí jsme měli drobnou komplikaci na silnici a museli objíždět do Mlýnek okolními vesnicemi, ale zvládli jsme to s 20 minutovým zpožděním. ​​​​​​​ Po příjezdu do Mlýnek jsme si uschovali své věci v přízemí budovy a měli aktivity pracující s našimi obavami a očekáváními. Komunitní kruh probíhal v přátelském duchu. Poté jsme se od pana učitele Vrobela dozvěděli spousty zajímavých informací o indiánech, což konfrontoval s filmem Vinnetou. ​​​​​​​Následovalo ubytování se v hotelu a oběd. Po obědě se šlo na průzkum terénu, aby se všichni zorientovali a uspokojili svou zvědavost. Vyzkoušeli si teplotu potoku a také prudkost kopce, který byl kousek od něj. Na terase jsme se rozdělili do čtyř týmů (živlů) – oheň, voda, vzduch, slunce. Vše se poctivě losovalo. Žáci si tvořili svůj pokřik, erb, příběh a v lese budovali své miniatury, ke kterým vytvářeli vlastní příběhy. Večer jsme opékali špekáčky, povídali si a zpívali u ohně. Ve čtvrtek jsme zažili společné aktivity na louce. Velmi se nám líbil padák, chůze po nataženém laně, chůze do kopce s pomocí lana či jeho slézání. Žáci hráli skupinové aktivity, kde šipkami trefovali nafouknuté míče a luštili různé rébusy. Nechyběla ani schovka či běhací hra po lese s různě bodově hodnocenými čísly. Večer se nám zatajil dech u stezsky odvahy či při hořících kamenech. V pátek jsme také rozvíjeli své výtvarné dovednosti a malovali na kameny, které jsme si přinesli od potoku. Plni zážitků jsme po jedenácté hodině vyrazili domů bez zranění a ve stejném počtu, jak jsme přijeli.