Učitelé

Janoštíková Barbora

učitelka 1. stupeň
třídní učitelka II.A

572 432 907
janostikova@zszaaleji.cz

Rozvrh hodin

Ke studiu pedagogiky jsem se rozhodla díky mým úžasným učitelům, tolik jsem od nich dostala a ráda bych také předávala dál. Můj příběh vůbec nelze popsat slovy „Již od malinka jsem chtěla být učitelkou…“, spíše naopak, nikdy jsem nevěděla, čím chci být, bavilo mě všechno. Zajímá mě všechno, svět je pestrý ve všech jeho oblastech a je krásné je objevovat a zkoumat. 

Mám také  ráda, když se věci dělají pořádně, a proto jsem se rozhodla, že pokud chci ve světě něco změnit, pak nejlepší místo odkud to dělat je první stupeň. Děti tady nasakují všemi hodnotami, baží po vědění a mají otevřené hlavičky. 

Věřím ve vzdělání a v jeho sílu měnit svět ve všech ohledech k lepšímu.

Věřím, že zvládnu být dobrou učitelkou, ale určitě to nebude zčistajasna hned a vždy je kam se posouvat. Poslední věc, kterou zmíním je, že sama chci být lepším člověkem a myslím, že být učitelkou dětem na prvním stupni je k tomu ideální příležitostí. 

Jedna z mých profesorek na gymplu kdysi vyslovila větu, která se mi vryla do paměti a aniž bych to tehdy tušila, tato věta mi bude často motivací. „Jedině ten, kdo hoří plamenem může v druhém zažehnout jiskru.“ 

„Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.“ - John Stuart Mill

„Kdo chce hýbat světem, ať nejprve hýbe sám sebou.“, „Lidská přirozenost nemá lepšího pomocníka než lásku.“ - Sókratés


Prohlášení o přístupnosti, realizace webu icard.cz | design: Bob Stránský