Jeden svět na školách

Zatracená práce

Ve čtvrtek 24. března jsme se vypravili do Kina Hvězda na projekci Jednoho světa na školách. Do kina nás nedoprovázela naše paní učitelka, šli jsme s panem asistentem a paní psycholožkou. Od naší paní učitelky jsme věděli předem, co od projekce očekávat. Stejně se mnozí z nás nejvíce těšili na skončení kina a následnou krátkou zastávku ve městě, kde si vždy nakoupíme nějaké dobroty na cestu zpět do školy. Navíc tento den měl narozeniny Radim, tak jsme to trochu chtěli oslavit.

V kině jsme zhlédli dokument „Zatracená práce“, který popisoval na pozadí vznikající nezávisle televize situaci v Rusku. Dozvěděli jsme se, co všechno obnáší poskytování nezávislého zpravodajství v Rusku. Téma bylo pro nás aktuální, jen celý ten dokument se nám zdál dlouhý. Už zhruba po dvaceti minutách jsme pochopili, jaké jsou překážky nezávislého zpravodajství
v Rusku.

Za to následná diskuse s panem Vojtěchem Boháčem, šéfredaktorem Voxpotu, byla poutavá po celou dobu. Vyprávěl nám o svých zkušenostech a zážitcích z Ukrajiny, na kterou se vydal v době napadení Ukrajiny Ruskem. S kina jsme si tak odnášel aktuální a ověřené informace od očitého svědka.

Pak došlo i na krátkou zastávku ve městě na občerstvení. Tentokrát však beseda v kině Hvězda od nás dostala víc bodů než občerstvení ve městě.