Noc s Andersenem

V podvečer jsme se sešli ve třídě se spacáky, karimatkami a plní očekávání. Děti postupně plnily ve skupinkách různé úkoly, při nichž se dozvěděly něco o Hansu Christianu Andersenovi, oprášily si znalosti pohádek a vytvořili si tak každý svůj sešit. Pak už napjatě čekaly ve zhasnuté třídě, až nás zavolají na stezku odvahy. Pro někoho byla náročná, pro jiné prý lehká. A tak jsem slíbila dětem druhé kolo - že si půjčím od pana školníka klíče od sklepa a jde se, každý sám. Emoce velmi houstly. Těch odvážných najednou nebylo ani tolik, kolik je prstů na jedné ruce. Když už bylo napětí opravdu velké, všechny jsem si zavolala k důležité poradě do kruhu, abych jim připomněla, že je pořád 1. apríla a mohou jít klidně spát :-) Někteří usnuli během chvilky u čtení pohádky, jiní si ještě potichu špitali....Ráno bohatá snídaně od maminek a hurá domů :-)