Noc s Andersenem

pyžamový den

Pátek 1. dubna se v naší třídě konala Noc s Andersenem, které dopoledne předcházel Pyžamový den, který pořádal žákovský parlament. I někteří z nás přišli do školy v pyžamu, županu a přinesli si své plyšáky na spaní. Paní učitelka nás ale nestihla během dne vyfotit J.

Noc s Andersenem je akce na podporu dětského čtenářství při příležitosti výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena. Mnozí z nás se chystali přespat ve škole poprvé, takže jsme se těšili.

Setkali jsme se v 17 hodin ve škole. Nejprve jsme se zabydleli ve třídě, přinesli jsme si žíněnky z tělocvičny a rozbalili spacáky, každý si našel své místečko. Kdo měl vybaleno, tak si chvíli zatančil just dance.

Následně jsme ve skupinách hledali ukrytá díla Hanse Christiana Andersena. Dvěma skupinám se podařilo najít všech šedesát osm pohádek tohoto spisovatele. Zaslouženě jsme pak odcházeli na večeři do sborovny školy společně s 8. B.

Po večeři jsme měli necelých dvacet minut na odpočinek. Potom jsme se dali znovu do práce. Naše třída chystala stezku odvahy, tedy podle paní učitelky noční procházku školou pro mladší spolužáky, kteří také spali ve škole. Při chystání se objevily občas nějaké chybičky, rozbitá sklenice na svíčku, jejíž zametání se značně protáhlo. Zhruba kolem osmé hodiny jsme měli stezku nachystanou, všichni jsme ulehli, usedli na svá stanoviště a v půl deváté vycházela první třída na noční procházku školou. Bylo to napínavé, leželi jsme v tichosti na chodbách a pozorovali mladší spolužáky a dohlíželi jsme na to, aby jejich stezka proběhla bez obtíží. Kolem půl desáté vycházela poslední třída, což byli šesťáci. Stezka skončila a my jsme se pustili do úklidu školy. Chvíli po desáté hodině jsme se potkali zpět ve třídě.

Zhruba hodinu jsme hráli aktivity a kousek před půlnocí jsme šli doprovodit naše spolužáky, kteří ve škole nespali domů.

Po návratu jsme se pomalu sunuli do spacáku a pouštěli jsme si film Karlík a továrna na čokoládu. U tohoto filmu většina z nás usnula až na Báru, kterou si sestra vyzvedávala před školou u půl třetí.

Ráno naše třída vstávala jako poslední, ale vše jsme stihli, posnídali jsme, uklidili třídu a rozešli jsme se dospat do svých domovů.