Předávání vysvědčení za 1. pololetí

Na čtvrtek 28. ledna připadl konec 1. pololetí školního roku 2020/2021 a s ním neodmyslitelně spojené předávání vysvědčení. Výpisy vysvědčení ale obdržely v tento den klasickým způsobem jen děti 1. a 2. ročníku a Montessori tříd prvního trojročí. Ty se setkaly se svými paní učitelkami naživo a společně mohly zhodnotit uplynulé období. Většina žáků uzavírala letošní první polovinu roku netradičně – na dálku.  Se svými pedagogy se z tohoto důvodu potkali na on-line třídnických hodinách. Žáci se nejprve seznámili v Bakaláři s výsledky svého pololetního snažení ve formě známek. Všichni žáci a jejich rodiče obdrželi navíc jako přílohu k vysvědčení slovní hodnocení distanční výuky. I o tom probíhala diskuze na třídnických hodinách. Významnou součástí čtvrtečních on-line setkání bylo povídání o tom, co dětem přináší radost, na co rádi vzpomínají, na co se těší. Každé dítě opouštělo „předávání“ vysvědčení s malým úkolem – nakreslit, vyrobit, vyfotografovat svůj Ostrov radosti.

1. února začínáme 2. pololetí a těšíme se, že bude více ve formě prezenční výuky a závěrečné vysvědčení školního roku 2020/2021 obdrží všichni žáci Zaalejky 30. června naživo.