Přehlídka středních škol

Klub kultury

Přehlídka SŠ proběhla 10. 11. 2022. Ze školy jsme odcházeli po 3. vyučovací hodině. Na Klub kultury jsme přišli kolem 11 hodiny. Odložili jsme si bundy    a řekli jsme si pravidla rozchodu. Každý jsme se vydali jiným směrem, někdo začal v přízemí, někdo v 1. patře, ale postupně jsme prošli kolem všech škol. Většina z nás se vydala ke školám, mezi kterými si právě vybíráme. Někdo už má naopak vybrané, tak zamířil ke školám, aby se ubezpečil, že vybral správně.

Přehlídka škol byla pestrá, od víceletých gymnázií přes střední odborné školy i učiliště. Kromě škol z Uherskohradišťska se tam prezentovaly i školy              z Uherského Brodu, Kroměříže, Přerova, Strážnice, Bzence a z dalších míst.

U každého stánku stáli žáci a učitelé, kteří se nás snažili okouzlit informacemi o dané škole. Mimo informací o daných školách, měli pro nás všechny školy nachystané i nějaké aktivity. Třeba u oboru Kosmetické služby žákyně dané školy líčily všechny kolemjdoucí, u oboru Kuchař se smažily palačinky. Téměř u všech škol jsme dostali tašku s propagačními materiály - propisky, tužky, otvíráky a mnoho dalších zajímavých dárků.

Čas tam utekl velmi rychle. Než jsme odcházeli do školy, tak se nás paní učitelka ptala, jestli nám to pomohlo, jestli jsme se dozvěděli, co jsme potřebovali. Některým to pomohlo. Jiný byli z Přehlídky rozhození, protože prezentace školy, kterou si vybrali, se jim nelíbila, takže odcházeli s tím, že ještě musí hledat dál.

Zavřely se za námi brány Klubu kultury a celou cestu zpět do školy jsme strávili sdílením našich dojmů.

Barča, Lili, Radim, Nikol K., Honza