Projektový den ke 100. výročí Československa

V pátek 26. října jsme si projektovým dnem, který organizoval žákovský parlament, připomněli 100. výročí vzniku Československa.

Projektový den byl zahájen projevem pana ředitele u nově vysazené lípy před učitelským vchodem. S vysazením Stromu svobody ochotně pomáhali i tři žáci z naší třídy. Po projevu jsme se přesunuli do tělocvičny, kde žáci 3. - 9. ročníku vytvořili smíšené skupinky. Tyto skupinky pak po vzájemném seznámení procházely dílničky, které připravili členové žákovského parlamentu. Dílničky byly zaměřeny na historii republiky, na módu, sport, prezidenty a vynálezce. Nechyběly ani různé úkoly či soutěžní hra Riskuj. Ve středeční třídnické hodině pak proběhlo shrnutí a vyhodnocení projektového dne.