Učitelé

učitelka Montessori
třídní učitelka M1

takacova@zszaaleji.cz

Už v mateřské škole jsem říkávala, že chci být jednou paní učitelka. Názor na budoucí povolání se sice během základní školy párkrát změnil, ale vždy jen na chvíli. Nakonec jsem zůstala u původního plánu a vystudovala jsem Střední pedagogickou školu ve Znojmě. Jako asistentka v Montessori třídě mám možnost více se seznámit s odlišným způsobem vzdělávání, než na který jsem byla zvyklá.

Práce s dětmi má pro mě velký význam, protože děti jednou budou tvořit populaci dospělých lidí a budou mít velký vliv na životy jiných. Chtěla bych pomáhat dětem, stát se takovým člověkem, který bude žít plnohodnotný život v souladu se sebou a s okolním světem. V práci ve školství vidím velkou zodpovědnost, ale také možnost proniknout do myšlení dětí a zdokonalovat tak svůj přístup k nim.
„Člověk musí žít velmi dlouho, aby se stal člověkem.“ — Antoine de Saint-Exupéry