Učitelé

třídní učitelka VI.C

vankova@zszaaleji.cz

Slovy mého oblíbeného autora Petra Casanovy

"Pane učiteli, proč nás učíte?" zeptal se mě jeden žák. Než jsem stačil odpovědět, jak už to u malých dětí bývá, navrhly odpověď místo mě. „Můj tatínek říkal, že určitě pro peníze!“ vyhrkl někdo. „Maminka říkala, že nás máte rád,“ nabídl další. Usmál jsem se. „Povím Vám, proč Vás učím. Kde jinde bych našel takovou vybranou společnost?“ řekl jsem a začal zcela vážně ukazovat. „Vždyť tamhle sedí světoznámý architekt, tamhle špičková lékařka, tady renomovaný matematik, tamhle právnička a tady olympijská vítězka.“ Načež jsem dodal: „Možná už nebudu mít šanci vidět ten nádherný dům, který Martin postaví, ten zástup lidí, které Anička uzdraví, nebo tu medaili, pro kterou bude Míšu vyvolávat plné Staroměstské náměstí. Ale věřím, že každý z Vás něco velkého dokážete, a je pro mě čest, že jsem mohl všechny poznat ještě jako děti…“