Louskáček

před 1 rokem, 12.12.2022

V pátek 2.12. jsme navštívili Klub kultury v Uherském Hradišti a to proto, abychom shlédli představení Louskáček. O příběhu Louskáčka jsme si dříve povídali v dílně čtení, protože tuto knížku v naší knihovně máme. Někteří si příběh pamatovali a tak pro ně bylo jednodušší se do příběhu zadívat a zaposlouchat. Celé představení totiž bylo bez mluveného slova, hrála pouze hudba od skladatele P. I. Čajkovského. Někteří poznali své kamarády, kteří v baletu účinkovali. Představení bylo hezkým zpestřením školních dnů. číst více..

Vánoční dílničky

před 1 rokem, 2.12.2022

Ve čtvrtek 1.12. jsme společně s rodiči tvořili výrobky, které budeme prodávat na vánočním jarmarku. S prvním prosincovým dnem jsme tak společně odstartovali odpočítávání dnů do Vánoc. číst více..

Dopravní hřiště

před 1 rokem, 22.11.2022

21. listopadu jsme poprvé navštívili dopravní hřiště v Uherském Hradišti. Žáci v první části zhlédli videa s pravidly silničního provozu, v druhé části si vyzkoušeli trasu s různými překážkami a následně volnou jízdu na kole, kdy už se měli řídit světelnými signály a dopravními značkami. Druhou návštěvu budeme mít na jaře, žáci budou mít za úkol prokázat znalosti a jízdu na kole a poté získanou průkaz cyklisty. číst více..

Návštěva Knihovny BBB

před 2 roky, 11.11.2022

V tomto týdnu jsme se vydali jako každý rok na návštěvu do Knihovny BBB. Čekal nás program, ve kterém jsme se seznámili s českými autory, kteří píší knihy pro děti. Zjistili jsme, že některé knížky, které paní knihovnice od autorů zmiňovala, jsme již četli. Díky ukázkám dalších knih máme novou inspiraci, co číst dál a jaké autory si vybírat. číst více..

před 2 roky, 11.11.2022

31.10.2022 si pro nás připravila žákyně 9.ročníku a zároveň členka žákovského parlamentu program, který měl žáky seznámit se svátkem Halloween. Děti mohly přijít v kostýmech a během jedné vyučovací hodiny se dozvěděli, kde se tento svátek slaví a jaký je jeho průběh. číst více..