Ranní setkávání

před 2 roky, 10.10.2022

Dnes, 10.října, přišel ten den, kdy jsme mohli ostatním ukázat, co jsme celý měsíc září trénovali. Připravili jsme si písničku "The lion sleep tonight" z pohádky Lví král. Některé děti tančili s maskami tří hlavních postav pohádky, ostatní doprovázeli píseň na rytmické a melodické nástroje. Využili jsme celou škálu nástrojů: xylofony, boomwhackers, triangl, rumba koule a tamburínu. Vystoupení se žákům moc vydařilo! číst více..

Nocování ve škole

před 2 roky, 28.6.2022

Před koncem školního roku jsme se rozhodli, že budeme nocovat ve škole. Protože se blíží prázdniny, téma dne a večera bylo jasné: CESTOVÁNÍ. Nejdřív jsme toto téma luštili, potom jsme se rozdělili do skupin a každá skupina dostala za úkol vyluštit kontinent, o kterém následně měla zjistit nějaké informace. Každá skupina svoji práci nakonec odprezentovala ostatním. Po večeři nás čekala večerní hra po škole a před spaním jsme si pustili část filmu Cesta kolem světa za 80. dní. Ráno jsme se probudili do slunečného dne, společně jsme posnídali a pak se vrhli do jednoho z posledních školních dnů v tomto školním roce. číst více..

Cirkus ve škole

před 2 roky, 10.6.2022

Přijel k nám cirkus! Všichni jsme plni očekává v pondělí shlédli představení, v němž potom mohli žáci, kteří se přihlásili, účinkovat. Během týdne je čekalo několik tréninků. Ve čtvrtek se konala generálka, na kterou jsme se šli i my ostatní podívat. Z naší třídy se nám děti předvedly jako kouzelníci, žongléři, akrobaté a provazochodci. Odpolední premiéra se jistě velmi vydařila! My ostatní jsme si vytvořili improvizovaný cirkus ve třídě a zkusili jsme si také nějaké akrobatické cviky. číst více..

před 2 roky, 2.6.2022

V týdnu od 23.5. do 27.5. jsme vyjeli společně se třídou 3.B na týdenní pobyt do přírody do Bílých Karpat na Mikulčin vrch. Během tohoto týdne jsme se dozvěděli více o této oblasti - fauně a floře, zažili spoustu zábavy, měli jsme možnost poznat nové kamarády a utužit přátelství s těmi, které už jsme znali. V průběhu týdne jsme poznávali, jak je důležité mít kolem sebe ostatní lidi, jak je důležité s nimi spolupracovat a komunikovat. Školu v přírodě jsme zakončili pátečním kvízem "Lišákem", ve kterém jsme si ověřili naše získané vědomosti o Bílých Karpatech. číst více..

Lichožrouti ve Slováckém divadle

před 2 roky, 19.5.2022

V pátek 13. 5. 2022 jsme shlédli ve Slováckém divadle představení Lichožrouti. Před samotným začátkem jsme si ve škole povídali obecně o divadle, koho tam můžeme potkat a také jak se tam máme chovat. Pustili jsme si video o Národním divadle a jeho příběhu. Poté už jsme se přesunuli do Slováckého divadla. Moc se nám příběh Lichožroutů líbil, hlavně kostými a zpěv herců. číst více..