třídní učitelka IX.A

Osvětim – svědomí lidstva

před 2 měsíci, 19.3.2024

Ve čtvrtek 14. března naše škola pořádala dějepisný vzdělávací program pro žáky 9. tříd. Navštívili jsme největší koncentrační tábor na světě. Lidé, kteří ihned po příjezdu nebyli posláni do plynové komory, zde žili v nelidských podmínkách. Mnozí zemřeli hladem, vysílením, podlehli různým nemocem. číst více..

Matematická soutěž třídních kolektivů

před 2 měsíci, 6.3.2024

V úterý 5. března se naše třída zúčastnila krajské matematické soutěže třídních kolektivů na podporu matematické gramotnosti. Náš tým získal 27 bodů z 50 možných a umístil na 18. místě z 24 v kategorii Z9. číst více..

Začínáme s polonézou

před 2 měsíci, 4.3.2024

Začínáme s nácvikem polonézy. Je pátek 1. března 14 hodin. Všichni čekáme u tělocvičny. Jdeme na to. Nejprve rozcvička, poté nácvik základního tanečního kroku, dále různé figury a k tomu ještě i zvedačka. Byli jsme moc šikovní. Všem se nám dařilo držet taneční krok. číst více..

Dny prevence

před 3 měsíci, 14.2.2024

Týden prevence organizuje ŠPP a probíhá od roku 2011. Letos měla naše třída poslední přednášky. První téma se jmenovalo Život se mnou, druhé Život na svobodě. Následovalo rozdělení do skupin a zpracování jednotlivých témat. Ještě nás čeká prezentace těchto témat v pátých třídách. číst více..

Filmový klub

před 3 měsíci, 9.2.2024

V den předávání vysvědčení (31. 1. 2024) se konal filmový klub. Téma znělo: PŘIJMI POMOC, POSKYTNI POMOC. Důležitost pomoci spočívá v tom, že nám umožňuje navzájem se podporovat a pomáhat si v různých situacích. Pomoc dávat je důležité, protože tím můžeme ovlivňovat životy druhých. Když se rozhodneme pomáhat, můžeme přinést ostatním pocit radosti a sounáležitosti. Pomoc přijímat je neméně důležité, protože nám dává příležitost projevit důvěru a otevřenost vůči ostatním. To nám umožňuje růst, učit se a rozvíjet se. Žáci naší třídy si mohli vybírat z osmi nabízených filmů. Po jejich zhlédnutí následovala diskuse k tématu filmu. číst více..