třídní učitelka IX.A

Ptáci

před 1 rokem, 2.5.2023

V úterý 2. května jsme se účastnili v Kunovském lese přednášky, kterou si připravila organizace Seiferos. Poslechli jsme si zajímavý, ale i zábavný výklad ze života dravců a sov. Součástí programu byla také letová produkce. Z blízka jsme viděli následující ptáky: • Výr velký, největší naše sova, chytá ve dne maketu veverky • Puštíci bělaví nalétávali nad hlavami žáků • Raroh velký uloví obratného zajíce • Luňák hnědý obratně chytá maso vyhozené do vzduchu • Sokol stěhovavý, létající až 300 km/h, chytá vyhozenou maketu bažanta • Sova pálená neslyšně zakrouží nad hlavami dětí a uloví myšku • Jestřáb v okamžiku dokáže chytit kličkující kunu • Káně Harrisovo, nejchytřejší dravec, přiletí nejbystřejším žákům na ruku • Orel stepní žene atrapu lišky • Orel bělohlavý zakrouží majestátně nad vašimi hlavami číst více..

před 1 rokem, 27.4.2023

Ráno 25. dubna jsme se vydali v rámci Dne Země do Chřibů. Naším cílem byla rozhledna na nejvyšším vrcholu Chřibů na Brdu. Cestou jsme se dověděli různé zajímavosti. Jednou z nich byla plánovaná stavba dálnice. Měla propojit nejzápadnější a nejvýchodnější část tehdejšího Československa. Zajímavostí bylo, že neměla vést ani přes hlavní město Prahu, ani přes moravskou metropoli Brno. Jednalo se o projekt Jana Antonína Bati, který se ale nepodařilo realizovat celý. Práce na stavbě probíhaly i na začátku 2. světové války, proto se jí někdy omylem říká také Hitlerova dálnice. Nedostatek finančních prostředků tento projekt však ukončil. Bez problémů jsme vystoupali až k rozhledně. Jen škoda, že byla zavřená. Proto jsme se nemohli pokochat pěknými výhledy na okolní krajinu. Vrátili jsme se k restauraci na Bunči. Využili jsme terasu, kde jsme zpracovali pracovní listy. Měli jsme i štěstí na počasí. Nezmokli jsme, dokonce na chvíli vyšlo i slunce. číst více..

Třetí den na Sluňákově

před 1 rokem, 14.4.2023

exkurze do staveb, příprava na návrat číst více..

Druhý den na Sluňákově

před 1 rokem, 13.4.2023

cyklistický a pěší výlet, opékání a společné aktivity číst více..

První den na Sluňákově

před 1 rokem, 13.4.2023

seznamovací aktivity, lov v močálech, poznávání okolí a budovy číst více..