Učitelé

Bartošová Dagmar

vychovatelka

bartosova@zszaaleji.cz

Práce s dětmi mě vždy naplňovala a ráda pomáhám rozvíjet talenty i potenciál jednotlivých osobností. Na základní i střední škole jsem se věnovala doučování mých spolužáků a byla jsem jim vždy ráda nápomocná při studiu. Několik let jsem také vedla u nás ve vesnici kroužek mažoretek.

Pedagogické zaměření mě provází od střední školy, kdy jsem navštěvovala pedagogické lyceum v Přerově se zaměřením na humanitní studia. Následně jsem vystudovala pedagogickou fakultu v Brně se specializací na ruský jazyk a občanskou výchovu.

Jako učitel se snažím vnímat jednotlivé potřeby žáků a snažím se výuku vždy přizpůsobit jejich zájmům tak, aby pro ně byla škola zábavná. V roli učitele se snažím být pro žáky spíše partnerem a průvodcem než autoritou.

I když nevyučuji vystudované obory a mám roli vychovatelky, tak jsem velmi vděčná za možnost pracovat s dětmi.

Mými zájmy jsou hudba, tanec, výtvarné aktivity nebo také turistika a filozofie.

„Obyčejný člověk přemýšlí, jak by zaplnil čas. Talentovaný člověk se ho snaží využít.“ (Arthur Schopenhauer)

„Když ráno vstaneš, přemýšlej o tom, jaké vzácné privilegium je být naživu - dýchat, myslet, užívat si, milovat.“ (Marcus Aurelius)