Učitelé

učitel tělesná výchova, zeměpis
ředitel

brokl@zszaaleji.cz

K povolání učitele tělesné výchovy a zeměpisu mě přivedl můj učitel a později i kamarád na gymnáziu František Minařík, do té doby jsem přemýšlel o studiu na stavebního inženýra. Po absolvování pedagogické fakulty jsem učil a řediteloval na několika školách a místo ředitele v naší škole zastávám už 20 let. Rád ovlivňuji trendy ve školství, rád vedu společenství učitelů a průvodců v naší škole, rád se inspiruji u nás ve škole i v jiných školách v Česku i zahraničí, velmi mě také ovlivnila kniha od Petera Graye – Svoboda učení. Ve volných chvílích čtu, chodím po horách, hraji volejbal, lyžuji nebo fotografuji. K mým největším hodnotám patří svoboda a demokracie.
Svoboda bez vzdělání je nebezpečná, vzdělání bez svobody je zbytečné. (J. F. Kennedy)
Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty. (T. G. Masaryk)