Čarodějnice

scénické čtení 10. ledna 2024

10. ledna k nám přišli do školy zvláštní hosté - herci . Přišli sem velice zvláštní hosté – herci jménem David Vacke a Irena Vackovi. Měli jsme totiž scénické čtení. Možná se teď ptáte, co to vlastně je? Nenechte si to ujít, my vám to prozradíme!

Scénické čtení je jednoduché – znamená to, že herci předčítají příběh a zároveň ho ztvárňují pomocí svých pohybů a rekvizit. Není to jako obyčejné čtení, kdy jen sedíte a posloucháte.
V scénickém čtení můžete tak trochu vidět, jak se postavy pohybují, jak mluví a jak se chovají.

My jsme sledovali scénické čtení knihy s názvem Čarodějnice. Tahle kniha je napsaná spisovatelem jménem Roald Dahl. Vypráví příběh malého kluka, který jednoho dne objeví, že existuje spousta zlých čarodějnic, které se snaží škodit dětem. Kluk se rozhodne bojovat proti nim a zachránit všechny děti před jejich zlými plány. Je to opravdu dobrodružná a napínavá kniha.

Herci byli tak dobří, že jsme se všichni cítili, jako bychom byli součástí příběhu. Všichni jsme byli napnutí, co se bude dít dál, a moc jsme si ten zážitek užili.

Julča

Těšili jsme se na scénické čtení. Na začátku ledna se pořádalo u nás ve škole. Celá 5. B vyrazila do školní jídelny, kde už se nějakou dobu připravovali herci. Posedali jsme si na připravené židličky a stoly.

Na začátku se nám oba dva herci představili, nejprve se představil pán, potom se představila paní. A vše začalo, začátek byl fajn. Vše co chtěli začít hrát, nám nejprve vysvětlili, abychom vše pochopili. Vystupovala zde spousta postav – čarodějnice, babička, kluk, ředitel. Všechny postavy ztvárňovali tito dva herci.

Po scénickém čtení jsme se vrátili do třídy a povykládali jsme si o tom.

Emča

Ráno jsem se probudila a vzpomněla jsem si, že bude scénické čtení. Byla jsem ráda, že se nebudeme učit. Šla tam s námi naše paní učitelka. Ze třídy jsme se přesunuli do jídelny, protože tam se to odehrávalo. Židle už byly zabrané, protože tam bylo více tříd. My jsme si tak mohli sednout na stoly. Nejdříve se nám představila oba dva herci - pán a paní. Potom začalo představení. Bylo to o čarodějnicích a trvalo to tak půl hodiny. Hlavní hrdina byl Pepa a jeho babička byla čarodějka. Dozvěděla jsem se z představení, že čarodějku poznáme tak, že nosí rukavice, paruku a má špičatý nos. Mě to moc nebavilo, ale doufám, že ostatní si to užili.

Polinka

Takže vezmu to od začátku. Přišli jsme do jídelny, sedli jsme a začalo to scénické čtení. Přišli k nám dva herci a zahráli (přečetli) nám kousek z knihy Roalda Dala Čarodějnice. Ta kniha je o tom, že jeden kluk. Jeho jméno nevím, třeba to bude Emil). Emil měl babičku a ta babička vyprávěla o čarodějnicích, že nosí rukavice, protože nemají nehty a místo nich mají drápy a že vypadají jako obyčejné ženy. A pak jsme slyšeli ještě hodně rozhovorů mezi babičkou a Emilem. Celkem se mi to líbilo.