Dálnice v Chřibech

Den Země

V letošním školním roce se 8. ročník vydal oslavit Den Země do Chřibů, kde jsme se zaměřili na zbytky stavby dálnice a s tím spojenou i osobnost Jana Antonína Bati. Trasa vedla po červené turistické značce z Bunče na Brdo a zpět a měřila cca 8 km.

Ještě den předem se zdálo, že kvůli vydatnému dešti budeme muset zůstat ve škole. Do rána se počasí umoudřilo a v cestě na Brdo nám nic nebránilo. Pláštěnky jsme si však pro jistotu zabalili se sebou.

Netradiční bylo i místo srazu, poprvé jsme se potkali na točně autobusů ve Štěpnicích. A vyšlo nám to na první dobrou, sešli jsme se všichni včas. Udělali jsme si okružní cestu autobusem, přece jen cesty byly mokré, proto se pan řidič rozhodl, že pojedeme přes Kostelany
u Kroměříže.

První zastávka následovala hned u Lesního penzionu na Bunči, kde jsme plnili první úkoly. Počasí bylo chladnější, tak jsme se svižnou chůzi vydali po chvíli na další cestu.

Následovala zastávka u dálničního mostu, společně jsme se vyfotili a příliš jsme se nezdrželi, protože počasí se nám začalo nepatrně kazit. Vydali jsme se tak do altánu s krbem, který by nám v případě deště poskytl přístřeší.

Do altánu jsme dorazili právě včas, rozdělali jsme si oheň, vyplňovali jsme další část pracovního listu - hledání informací o Chřibech. Poté jsme se pustili do opékání špekáčků či pečiva.

Na poslední stanoviště se všem z nás nechtělo, takže na samotný vrchol Chřibů se vypravila jen nepatrná skupinka dětí. Ostatní zůstali v altánku.

Čekala nás cesta zpět, na které již nám počasí tolik nepřálo, k autobusu jsme přicházeli za vydatného deště.

Celkově se nám Den Země vydařil, pro příště si budeme přát jen nepatrně lepší počasí.