Rochůz

Dne 26. 4. 2023 jsme se připomněli Den Země. Na naší škole, jako tradičně, trávíme tento svátek spjati s přírodou. Jelikož byly třídní učitelky pracovně mimo Českou republiku, tak je zastoupili kolegové Danielová Kristýna a Matyáš Chovanec. V 8 hodin jsme se společně setkali ve třídě, kde jsme byli seznámení s bezpečností a organizací, hned poté začala naše dobrodružná výprava. Po celou dobu jsme měli strach, aby nepršelo a nezmokli jsme, tak jako každý rok. Naštěstí nám bylo přáno a vrátili jsme se suchou nohou zpět do školy. Od naší školy jsme vyrazili parkem ke Sportovní škole a odtud do Vinohradské ulice. Tam nás překvapil velký kopec, který nám dal docela zabrat. Když jsme dorazili na parkoviště pod Rochus, rozdali jsme si pracovní listy a začali plnit úkoly. Při krásné procházce jsme si všímali fauny a flory okolo nás. Zaujal nás především pták moták a ovocné sady. Po zdolání kopce nás vždy nadchl výhled na krajinu. V dáli jsme obdivovali hrad Buchlov.

Občerstvení mělo proběhnout u kapličky, v plánu bylo si opéct špekáčky. Nikdo z nás nečekal, že ohniště nebude ohraničené kamením. Abychom ctili myšlenku Dne Země, rozhodli jsme se, že opékat nebudeme, aby se náhodou oheň nerozšířil. Někteří z nás měli už takový hlad, že špekáčky snědli syrové. Po odpočinku a občerstvení jsme se vydali k rozhledně Rovina, odtud přes Mařatice a centrum města Uherského Hradiště zpět do naší školy. Ve škole jsme dokončili pracovní listy a vyplnili evaluaci programu, pak už jsme se rozešli domů.