Filmový klub

31. ledna 2024

Kačka

První vysvědčení v 5. třídě. Vstávala jsem okolo 7. hodiny a vůbec jsem nemohla uvěřit, že už je tady vysvědčení. Přijde mi to jako chvilka od začátku školního roku. Nachystala jsem se do školy, udělala jsem i popcorn na filmový klub pro sebe a pro holky. Byly jsme tak domluvené, každá z nás vzala nějakou dobrotu ke sledování filmu.

Ráno jsme se nejprve potkali všichni v naší třídě, zjistili jsme, že naše paní učitelka tady není, takže nám nemohla předávat vysvědčení osobně. No, co se dalo dělat.

Poté jsme se všichni přemístili na filmový klub, já jsem zůstala ve třídě, protože jsem si vybrala film Mezi živly. Před samotným filmem jsme si na papír nakreslili takovou tabulku. Tabulka měla 4 okýnka a do těch okýnek jsme si nakreslili znaky plus (co se nám líbí), mínus (co se nám nelíbí), otazník (na co bychom se chtěli zeptat) a vykřičník (co nás překvapilo). Do každého okýnka jsme měli napsat alespoň jednu věc. Film se mi líbil, nebudu Vám popisovat o čem, abyste si ho pustili sami. Během filmu jsme snědly s holkami všechny dobroty, po filmu jsme si říkali, to co jsme si zapsali a kreslili jsme si.

Miku

V pátek se prodávaly lístky na filmový klub. Já jsem byl nemocný, proto jsem dal Jirkovi svůj zápisový úkol, abych si zajistil vstupenku na film Psí poslání. Jirka všechno zařídil.

Ve středu jsem přišel do školy na filmový klub.

První jsme se potkali ve třídě, po chvíli jsem šel s Tadem do učebny poly, kde nás čekala paní učitelka Kristýna Horáková. Když všichni přišli do třídy, tak paní učitelka nám pustila film Psí poslání. Film měl přes jednu hodinu, už jsem ho jednou viděl. Film je o tom, že pes, jehož jméno jsem zapomněl, možná si vzpomenu. Zeptal jsem se paní učitelky, pes se jmenoval  Bailey. Takže tento pes společně se svým pánem Ethanem prožívají spoustu dobrodružství. Když Bailey zemřel, tak Etahan byl z toho moc smutný. Bailey získal nový život,  probudil se a byla z něj fenka a stal se z něho německý ovčák, byl policejním psem. Dostal i nového páníčka (tedy dostala), jmenoval se Goméz a jednou při policejní akci, když jeden zloděj mířil na jejího páníčka, skočila na zloděje a zloděj ji postřelil a ona zemřela.

Bailey dostal další život, přišel znovu na svět, stalo se z něj toulavé, špinavé štěně a vzala si ho nějaká divná paní. No a dál už se podívejte sami.

Jirka

V pátek ráno jsem sháněl lístek pro sebe na filmový klub a ještě i pro Mikyho, protože byl nemocný. Oba dva lístky jsem zajistil, takže jsme se mohli začít těšit na filmový klub, který se pořádal na den vysvědčení. Středeční ráno před filmovým klubem jsme se potkali ve třídě. Hráli jsme hru Kufr. Hrála se tak, že jeden člověk šel k počítači, na kterém byla napsaná slova a ten člověk měl ta slova popsat tak, že neřekl kořen toho slova a ostatní hádali, co to je. Pak jsem šel na film Fantastická zvířat. Šel jsem s Tomem, Kubou a Kubou. Ze začátku film nešel pustit, pak se to povedlo. Film byl o tom, že jeden anglický čaroděj letěl do USA. Chtěl tam vypustit takového divného čarodějnického orla. Ale utekl mu krtek, co měl rád peníze, tak ho chytal. Všimla si ho nějaká čarodějka, potom si omylem vyměnil kufr s jedním tlustým pánem. Toho pána pokousalo nějaké divné zvíře, které bylo v tom čarodějově kufru. Ta paní čarodějka chtěla nahlásit tohoto čaroděje, ale nepovedlo se jí to. Tak aspoň začali chytat zvířat, která mu utekla. Navíc mu ale utekl i obscurus a to byl zlý démon. Ten posedl jednoho kluka, který pak začal zabíjet lidi. Tohoto kluka pak začali chytat všichni čaroději z USA, kteří si mezi sebou pomáhali. V metru ho chytili a zničil. Pak skončil film a šel jsem do třídy.