Učitelé

Frolíková Veronika

školní psycholožka

frolikova@zszaaleji.cz

Pro psychologii jsem se rozhodla na střední škole, kde mě oslovila práce poradenských psychologů pracujících s třídním kolektivem.  Lákala mě práce s lidmi, možnost pomáhat jim a provázet je při řešení problémů na jejich životních cestách.

Měla jsem možnost vyzkoušet si práci psychologa v různých oblastech, vždy jsem se ale vracela k práci s dětmi, která mi byla nejbližší. S příchodem vlastních dětí jsem se začala víc zajímat o individualitu každého dítěte, respektující přístup ve výchově a montessori pedagogiku.

Mám pozitivní přístup k životu, protože věřím, že každá krize i neúspěch nás může posunout vpřed. Zajímám se o alternativní způsoby vzdělávání, hledání nových způsobů a cest k řešení problému a respektující přístup ke klientům.

Ve volném čase ráda chodím na výlety s rodinou, setkávám se s přáteli, vzdělávám se, poznávám nové lidi a kultury.

Jsem velmi ráda, že můžu pracovat na škole, která respektuje individualitu každého žáka, snaží se hledat v něm jeho talent a rozvíjet ho.

„Naše životní zkušenosti nepocházejí z našich okolností, ale z toho, čemu věříme v našem srdci.“  Robert de Hoxar