Učitelé

Hrabina Petr

asistent pedagoga

info@zszaaleji.cz

Ke vzdělávání dětí/žáků všech věkových kategorií jsem se dostal krátce po završení mého studia na vysoké škole. V tu dobu jsem prostřednictvím speciálních edukačních programů zprostředkovával různá témata s environmentální problematikou. Zde jsem si plně uvědomil, že práce ve vzdělávání mě naplňuje a mohla by být mým budoucím povoláním. Mé další kroky mě zavedly do muzea, kde jsem byl součástí týmu edukátorů tamního oddělení muzejní pedagogiky. To zprostředkovává školním skupinám, ale rovněž i široké veřejnosti, témata prezentovaná v rámci muzejních výstav a expozic. Díky této práci jsem měl možnost nastudovat řadu unikátních výstav vytvořených kurátory z oblasti historie, etnografie, archeologie, zoologie, botaniky a geologie. Tato praxe mi umožnila především rozvoj mých metodických dovedností s cílem předávat co nejefektivněji relevantní informace.

Mým velkým koníčkem je cestování zacílené především na architektonicky hodnotná historická města, různorodé kulturní instituce, přírodně zachované lokality a rovněž zoologické či botanické zahrady. Ve volném čase si nenechám ujít kvalitní film, poslouchám rockovou ale i klasickou hudbu popř. maluji.

Motto s nímž se ztotožňuji zní:

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“

(Jan Amos Komenský)