Krajská matematická online soutěž třídních kolektivů

Zapojili jsme se do Krajské matematické soutěže třídních kolektivů, která se konala 21. února 2023. Šlo o týmovou soutěž třídních kolektivů a je pořádána v rámci projektu IKAP II (Implementace krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II). Hlavním cílem této aktivity je podpora matematické gramotnosti žáků. Žáci si nejprve vytvořili skupiny, ve kterých budou pracovat a poté se společně domlouvali, na co nejvhodnější strategii. Soutěž trvala 90 minut a obsahovala celkem 50 otázek. Každá skupina si určila určitý počet otázek, na kterých pracovala. Některé příklady se daly počítat zpaměti, některé vyžadovaly postup, pomocí kterého vyšel nějaký výsledek. Otázky byly uzavřené s výběrem odpovědí. Žáci jako kolektiv dokázali dobře spolupracovat, snažili se a soutěž je bavila.