Krajská matematická soutěž

V úterý, 21. února 2023, proběhla v celém Zlínském kraji matematická soutěž, do které se mohly přihlásit třídní kolektivy.

Jednalo se o týmovou soutěž, která proběhla celkem v deseti kategoriích. Vítězná třída ve své kategorii pojede na exkurzi do Pevnosti poznání v Olomouci. Soutěž proběhla online, trvala 90 minut a obsahovala celkem 50 otázek.

Do této soutěže se v naší škole zapojila třída 6. B, 6. C, 7. A, 7. C, 9. B a 9. C. Žáci byli ze soutěže nadšeni. Lákalo je především to, že na zadaných úkolech budou spolupracovat se svými spolužáky a všichni se do řešení zapojí.

Všechny zapojené třídy netrpělivě čekaly na desátou hodinu, kdy měly být zveřejněny testové otázky. Každá třída si předem domluvila vlastní strategii. Zda budou pracovat ve skupinách, jak si rozdělí otázky, kdo bude zapisovat správné odpovědi, atd.

Soutěž byla hodnocena velmi kladně všemi žáky, kteří se do ní zapojili. Všichni spolupracovali, diskutovali a posílili týmového ducha.