Lyžařský výcvikový kurz 7. ročníků – Karlov 2022

lyžařský výcvik naší třídy

V neděli 30. ledna jsme vyrazili na lyžařský kurz do Karlova pod Pradědem.

Vedoucím výcviku byl pan učitel Michal Vrobel, instruktoři paní učitelka Lucie Březinová, pan učitel Michal Urbanec, Dušan Žváček a Jan Slováček. O zdraví žáků v průběhu pobytu zodpovědně pečovala Iva Brachtlová. Cílem kurzu bylo správně zvládnout techniku lyžování a umět se bezpečně pohybovat na svahu. Žáci, kteří stáli na lyžích poprvé, zvládli postupně oblouk, jízdu v obloucích a zastavení. Zodpovědně lze konstatovat, že všichni žáci cíl splnili. Lyžařský výcvik byl ve večerních hodinách doplňován společenskými hrami a soutěžemi. Děti si zahrály například scrabble, poskládali si hračku z Kinder vajíčka, vytvořili si svou mumii, společně hádali, odkud daná filmová hláška je. Potěšili nás také svým zpěvem a nasazením při závěrečné večerní otužovací akci.  Po celou dobu výcviku panovala na svahu i v hotelu přátelská atmosféra, na pokojích “skoro“ vzorný pořádek.

Proběhl i závěrečný karneval na lyžích – viz poslední fotografie. Poslední den se vyhodnotily všechny soutěže družstev. Domů jsme odjížděli obohaceni novými zážitky a zkušenostmi.