Nový způsob zadávání domácí práce - Google Classroom

Od pondělí 6. dubna přecházíme na nový model práce s dětmi a zadávání úkolů. Tato změna se týká M4 a od 5. ročníků výše.

Google classroom (Google učebna) nabízí rodičům, dětem i učitelům přehlednější systém výuky a zadávání i odevzdávání úkolů.

Úkoly v tomto prostředí lze zadávat individuálně.

Děti vidí aktuální úkol okamžitě i s termínem odevzdání.

Odevzdanou práci a její hodnocení vidí pouze konkrétní dítě a učitel.

V učebně již nehrozí, že při nahrávání souborů omylem děti něco smažou nebo přejmenují – to se nám často stávalo na google discu.

Učitel okamžitě vidí odevzdaný úkol, a kdo jej odevzdal (i když zapomenou soubor pojmenovat).

Aplikaci Google Učebna si mohou snadno nainstalovat (ApppStore nebo Google Play) na mobilní telefon nebo tablet a pracovat s ní na tomto zařízení. Při spuštění aplikace zadají své školní přihlašovací údaje a zobrazí se jim jejich kurzy.

Pro názornost jsme přidali 2 videa:

Jak se přihlásit: VIDEO

Jak s učebnou pracovat:  VIDEO