Projekt KROKUS

Naše škola se i v tomto školním roce účastní projektu irské organizace HETI ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

HETI školám zdarma poskytla cibulky žlutých krokusů, které členové ekotýmu na podzim zasadili ve tvaru Davidovy hvězdy jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa. . Žlutá barva vykvetlých krokusů připomíná hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). U nás letos vykvetly symbolicky v době, kdy jsme si připomínali 80. výročí od vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava.Členové ekotýmu připravili jak pro žáky 1. stupně, tak i pro žáky 2. stupně pracovní list na téma krokusy a holocaust.