Projektová výuka – technické vzdělávání SOŠ a Gymnázium Staré Město

V pondělí 8. října dobrovolníci ze třídy, kteří se chtěli jít na praktické vyučování na SOŠ vyrazili na své první dílničky. Měli jsme sraz v šatně, kde jsme čekali na pana učiteli Valentu. Odcházeli jsme ze škole v osm hodin.

Po příchodu do učeben SOŠ jsme se trochu lekli, učebny byly prázdné, byly tam jen tabule, lavice a pár pomůcek k pracovkám.

Hned při příchodu nám učitel sdělil, že se máme rozdělit do dvou skupin. Po rozdělení jsme začali s výrobou věcí z dřeva. První náš výrobek byla "káča". Výroba káči ještě nebyla tak těžká, stačilo opracovat dřevěné kolečko, přidat dřívko, které se jemně udělalo do špičky a bylo hotovo. Po káči jsme dělali JO-JO, které jsme museli následně rozdělat a vyrobit z něj tzv. traktůrek, který byl natahovací a sám jezdil. 

Další výrobky již byly o něco těžší, hlavně pro nás holky, protože jsme museli řezat dřevo pilkami, které moc ostré nebyly. Po boji ze dřevem jsme začali stavět mlýn. Výroba mlýnu nám zabrala celé úterý. Skládali jsme lopatky a konstrukci. Ve středu jsme k mlýnu vyráběli ještě pohon. Naštěstí nás zrovna navštívili kluci a pomohli nám. 

Poslední dva dny v pracovkách jsme vyráběli domeček pro hmyz. Zase jsme potřebovali hodně opracovaného dřeva, kluci nás opět zachraňovali, ale i přes jejich pomoc jsme domeček nestihli dokončit.

Myslím, že projektový týden nebyl špatný, jen na mě to už bylo příliš dlouho.

Saška

Prohlášení o přístupnosti, realizace webu icard.cz | design: Bob Stránský