Projektový den - 100. výročí Československa

V pátek 26. října proběhl celoškolní projekt ke 100. výročí založení Československa

V pátek před podzimními prázdninami jsme ve škole oslavovali sté výročí vzniku naší republiky. Žákovský parlament po celé první dva měsíce připravoval pro tuto příležitost projektový den. Ráno jsme se sešli ve svých třídách a připnuli si trikolóry. Oslavu jsme započali vysazením lípy republiky, která ponese poselství naší školy pro další generace.

Poté jsme se přemístili po třídách do tělocvičny. Z tělocvičny už jsme odcházeli v různorodých skupinách. Pro tento den poznávali žáci důležité milníky naší vlasti ve skupinách utvořených ze žáků 3. – 9. ročníku, proto se nejprve museli seznámit.

Pak už začal společný program. Žákovský parlament pro nás nachystal čtyři dílničky: Z historie, Móda a sport, Vynálezy a Prezidenti. Dílničky vedli členové žákovského parlamentu.

Pokud si myslíte, že jsme zapomněli na naše nejmenší, tak opravdu ne. Žákům 1. a 2. ročníků vytvořili parlamenťáci ve spolupráci s třídními učiteli program na míru přímo v jejich třídách.

Projektový den se vydařil, sešlo se nám několik portrétu našeho prvního prezidenta, kreseb s představami naší republiky za 100 let, spousta blahopřání naší zemi k tomuto jubileu a také návrhů nové vlajky naší republiky.