Veletrh deváťáků

30. ledna 2024

Naše třída nedávno navštívila veletrh virtuálních startupových firem, které prezentovali naši spolužáci deváťáci. Bylo to opravdu zajímavé a inspirativní setkání. Celkem jsme viděli asi osm stánků, na nichž byly nabízeny různé produkty a služby.

Jedna z firem nabízela zmenšovač, což byl přístroj, který dokázal zmenšit předměty až na více než poloviční velikost. Další firma prezentovala různé nápoje, které měly různé účinky na naše tělo - od hubnutí po nabírání svalové hmoty. Zajímavým nápadem byla také firma, která nabízela cestování do vesmíru. Žáci představili svůj plán na dopravu do vesmíru.

Kromě toho jsme měli možnost seznámit se s různými kosmetickými výrobky, o kterých jsme dosud možná ani neslyšeli. Deváťáci nám detailně představili jejich produkty, kterých tedy bylo mnohem více, než jsme tady popsali, a jaké výhody přinášejí.

Nejzajímavější momenty veletrhu se odehrály na podium, kde jednotliví žáci prezentovali své firmy naživo. Měli jsme možnost ptát se na jejich nápady, podnikatelský plán a strategie. Bylo to skvělé setkání a žáci byli skutečně dobře připraveni. Celý veletrh byl plný energie a inspirace.

Musím říct, že jsme se na veletrhu skvěle bavili a klidně bychom tam zůstali déle než jednu hodinu. Bylo pěkné vidět, jak naši spolužáci rozvíjejí své podnikatelské dovednosti a představují své originální nápady.

Už teď se těšíme do 9. třídy.