Výlety 23. - 25.6.2021

Zúčasnili jsme se sportovního dne v Kostelanech, poznávací akce vlakem v Luhačovicích a zažili si motokáry ve Starém Městě

1. den (středa 23. 6. 2021) – sportovní den v Kostelanech

Sešli jsme se u zadní brány naproti našeho nově zrekonstruovaného sportoviště v 8:00 hodin. Naši žáci nás přivítali s úsměvem, který naznačoval úspěšnou akci a podtrženo to bylo slunečným a teplým počasím (přestože celý předcházející večer pršelo, pevná cesta stihla uschnout). Šli jsme kolem Moravy ve směru přes Masáro, čističku a kolem Kunovského lesa. U jezu jsme přešli k restauraci u Osla, kde jsme zažili první občerstvovací zastávku. Přestože bylo oficiálně zavřeno, zodpovědná vedoucí nám otevřela, tak jsme měli možnost k nákupu občerstvení. Poté jsme pokračovali po cyklostezce směrem ke Kostelanům. Po celou dobu panovala příjemná rozvolněná témata, děti měly prostor probrat mezi spolužáky, co je zajímá a mohli společně strávit čas a předladit se tak na společný lyžařský kurz.

Na hřišti v Kostelanech někteří naši žáci posvačili své zásoby, jiní si objednali jídlo, zájemci si zahráli fotbal, vybíjenou, prostředníčka, či si jen tak házeli s míči. Cestu zpět jsme zvolili ve směru Kunovského lesa a ve 14:00 dorazili ve zdraví ke škole, kde jsme se rozloučili.

1. den (čtvrtek 24. 6. 2021) – poznávací návštěva Luhačovic – prameny a kolonáda

Sraz jsme měli v 8:00 hodin na nádraží v Uherském Hradišti. Každý z žáků si nakoupil svoji jízdenku (či si domluvil skupinovou se svými spolužáky). Tím prokázali již rozvinutější samostatnost a schopnost dohodnout se vzájemně mezi spolužáky. Vlak měl plánovaný výjezd v 8:41, ale z důvodu problémů na trati jsme měli zhruba půl hodiny zpoždění. Děti si cestu vlakem užily, opět měly spoustu času k diskuzi mezi sebou (41 minut). V Luhačovicích jsme šli od vlakového nádraží do centra Luhačovic až ke kolonádě. Ochutnali jsme prameny zdejších vod i nejslavnější Vincentku, děti dostaly zhruba na hodinu rozchod k nákupu oplatků a jiných suvenýrů (kluci si oblíbili například ,,kloboukodeštníky“). U pramenu Vincentky jsme si zazpívali na klavír píseň Ty a já a ve 12:31 nastoupili na vlak směrem domů. Ve vlaku si žáci dovykládali vše potřebné, cestu si užili a dle závěrečného hodnocení akce na hlavním nádraží v Uherském Hradišti velmi uvítali oddechovější formu výletu po turisticky náročnějším prvním dni.

1. den (pátek 25. 6. 2021) – motokáry Staré Město

Sraz jsme měli v 8:30 na hřišti ZŠ Za Alejí a vyrazili směrem přes železniční přechod po cyklostezce ve Starém Městě. Cestou tam jsme šli při dráze směrem blíže k rybníkům (mezi keři, kde byl stín). Přišli jsme ze zadní strany Kovosteelu. Poté nás čekala cesta po chodníku kolem hlavní cesty směřující do Brna, až jsme se dostali k cíli naší cesty – motokárové dráze s motokárami. V 10:20 jsme začali s jízdami. Naši žáci chodili po pěti a měli 10 minut na to, aby si zajezdili. Ocenili jsme trpělivost a příjemný přístup obsluhujícího personálu, který akci velmi hezky organizoval. I přes původní nedůvěru některých žáků (báli se, že by mohli být motokáry špinavé či jinak nebezpečné), projevili svůj zájem o jízdu téměř všichni (někteří jeli dokonce 2x či 3x. Cestu zpět jsme si naplánovali po cyklostezce nejkratší cestou ke škole. Objevili jsme se u ní ve 14:15 a hodnocením žáků bylo, že i příští školní rok by si motokárovou akci velmi rádi zopakovali. Věříme, že se nám i v sedmé třídě výlety vydaří a již nyní se těšíme.

Učitelé Iva Švrčková a Michal Urbanec, asistentka Šarlota Bičanová.