Výprava do MBA Penzance

V pátek 3. května vyrazilo 41 žáků naší školy do Penzance ve Velké Británii. Zde můžete sledovat náš příběh.

Itinerář cesty:

Pátek, 3. května 2019

9.10 hodin - odjezd od školy - pod mrakem.

11.20 - zastávka u motorestu Melikana - zima a leje jako z konve.

12.22 - skvělá zpráva. Navštíví nás v Penzance velmi významná osobnost Corwallu Mrs. Jennifer Hick.

15.05 - vyměnili jsme řidiče a s touto posádkou již míříme za kanál. Další zastávka Rozvadov.

15.45 - právě vjíždíme do Německa. Máme za sebou třetinu cesty.

17.27 - jsme 30 km za Norimberkem, další zastávka Wurzburg. Svítí sluníčko a je 15 stupňů. Začínáme vyplňovat cestovní deníky.

18.57 - Mc Donald, hranolky, zmrzliny, slunko

20.53 - jsme u Kolína na Rýnem, vše v pohodě

23.02 - uložili jsme ke spánku a pokračujeme směr Calais

23.05 - vyjíždíme z Kolína nad Rýnem

Sobota, 4. května 2019

4.36 - Calais - po malém bloudění jsme vjeli na správný vjezd na trajekt. Úspěšně jsme prošli pasovou kontrolou

6.34 - Dover - první kroky po Anglii

8.48 - poslední zastávka 10 km před Londýnem. Svítí sluníčko a je 10 stupňů

10.26 - zaparkovali jsme autobus a nastupujeme do metra směr centrum Londýna

12.14 - čekáme na výměnu stráží u Buckingham Palace

13.24 - Hyde Park

14.34 - procházka po Trafalgar Square

17.33 - přes lávku Millénia jdeme na Double Decker a hurá na hotel. Odpočinek si už zasloužíme.

19.00 - všichni jsme ubytovaní.

Neděle, 5. května 2019

8.00 - snídaně. Vajíčka na všechny možné způsoby.

9.40 - chystáme se k odchodu z hotelu

11.03 - vystupujeme z metra a vyrážíme směr lázeňské město Bath. Slunečno 15 stupňů. Cesta metrem bez jediného zaváhání.

16.35 - opuštíme Bath. Děti mají plné tašky úlovků z Pimarku, kam většina po prohlídce města zamířila. Teď nás ještě čeká 200 mílí do Penzance.

19.40 - hygienická přestávka v Exeteru. Vzhůru na posledních 100 mil.

21.48 - dorazli jsme do MBA Penzance. Všichni máme skvělou náladu a těšíme se do pelíšků (nachystali nám i peřiny - což se bude hodit, protože v noci je strašná zima).

Dnešní večeři - tuňákový salát - vaří učitelé s osmáky.

Pondělí, 6. května 2019

8.30 - v pohodě jsme posnídali. Nálada je furt skvělá

10. 00 - odjezd na celodenní výlet do Port Isaac a a pok lodí na pláž Rock a do města Padstow. Slunečné počasí a 12 stupňů.

během dne hledáme potraviny, ale je státní svátek a všude je zavřeno

19.00 - návrat na MBA Penzance

Na večeři máme špagety, které nám uvařili deváťáci.

Úterý, 7. května 2019

8.30 mají učitelé setkání ve sborovně s anglickými  kolegy, a poté se naše děti účastní assembly (raního setkávání), kde Andy představí naši školu, a pak děti rozdělí k jejich anglickým patnerům. Kolem poledne máme oběd v kantýně - trochu zmatek, protože netušíme, že obědová pauza je až za hodinu a půl :-) Po odpoledním bloku, kolem půl čtvrté vyrážíme do centra Penzance. Máme sice krátkou dobu na prohlídku, kde co je, ale to nejdůležitější - kde je Librovka - většina dětí stihne zjistit.

Příprava večeře se sedmáky je velký zážitek. V osm hodin se otevírá cornwalská restaurace a podává se pečené kuře s rýží.

Středa, 8. května 2019

My státní svátek slavíme surfováním. Ještě v úterý večer to vypadalo, že se surfování ruší - předpověď zima, déšť, vítr - nebyla příznivá. Nicméně ráno nás přivítalo slunko a s ním dobré vyhlídky, že by to mohlo dobře dopadnout. Surfovalo nás třicet a byl to velký zážitek. Někteří pluli ke břehu na břichu, někteří se postavili. Ale na tom moc nezaleží - užili si to totiž všichni. A ti co nesurfovali, si prošli nádherné pláže Sennenu. Pak, celí zmrzlí, jsme se vypravili na Lands End. Předpověď deště a větru se tady vyplnila a do autobusu nás vyhnala průtrž mračen. Z Lands Endu jsme zamířili do jednoho z nejhezčích městeček Cornwallu - na St Ives. Někdo si toto místo užil v malebných obchůdcích, někdo procházkou kolem pláže. Na cestě do školy jsme se zastavili ještě na větší nákup v Sainsbury´s - musíme přece domů dovézt aspoň klasický anglický čaj :-)

Čtvrtek, 9. května 2019

Dopoledne jsme s anglickými spolužáky. Ve dvanáct krátký lehký oběd v místní kantýně a při loučení dojde občas i na slzy. Nakonec nás pěkné počasí vyžene na prohlídku Minac Theatre :-) Stálo to za to. Náš řidič David si konečně zařídil v úzkých uličkách a my jsme si zazpívali pod širým nebem v divadle. Pak vyrážíme na poslední nákup do Penzance - librovka to jistí, stejně většina dětí má jen posledních pár liber. Večer zamíříme na večeři do místní restaurace. Krevety, kuře, ryby, žebírka - před cestou se musíme pořádně najíst. Cestou do školy se ještě stavíme udělat pár posledních fotek za zády se zapadajícím sluncem.

Pátek, 10. května 2019

11.30 středoevropského času odjíždíme z Penzance domů.

13.17 - první hygienická zastávka na benzince. Do Doveru to máme  430 km.

18.03 - dostáváme se přes doprvní zácpu pomalu k Londýnu. Za 2 hodiny budeme u trajektu.

19.06 - poslední zastávka před Doverem, kde budeme po 8 hodině.

20.27 - přijíždíme do Doveru

22.06 - už jsme naloděni na trajektu. Odpouváme na kontinent ve 22.20.

23.55 - jsme připraveni se vylodit v Calais a frčímě směr Zaalejka. Pojedeme přes Brusel, Kolín, Frankfurt, Norimberk, Plzeň, Prahu a Brno.

Sobota, 11. května 2019

9.25 - blížíme se k Norimberku a pomalu se všichni probouzíme. Ještě 120 km a jsme v Česku.

11.56 - Rozvadov. Jsme v Česku. Domů to máme 440 km.

12.20 jdeme na oběd. Doma budeme mezi šestou a sedmou.

14.42 - konečně český řízek a pořádný vývar. Po obědě vyrážíme z restaurace Bouchalka blízko Rokycan.

15.11 - projíždíme okolo Prahy

17.46 - minuli jsme Brno

18.55 - předpokládaný příjezd. Už se na rodiče těšíme.

Středa - škola surfování

Celodenní výuka s anglickými spolužáky

Návštěva Port Isaac

Fotky z lázeňského města Bath