Žáci učí žáky

26. 3. 2024

Žáci učí žáky, aneb jak jsme se stali učiteli

Poli

V úterý 26. 3. 2024 jsme já a Claudia byly učit 3. vyučovací hodinu naše menší spolužáky ve 3. A. Nejprve jsme se domlouvaly s paní učitelkou, co tam máme učit. Učily jsme matematiku. Kontrolovaly jsme příklady na násobení, dělení a různé pracovní listy. Taky jsme si s dětmi zahrály živé pexeso. Děti byly hodné.

Julča

V úterý 26. 3. jsme v 8.00 zavítaly společně s mojí kamarádkou do 1. B, kde jsme začaly učit. První jsme se přivítaly se všemi. Vyzvaly jsme děti, aby si vzaly pracovní sešit, potom si děti vzaly mazací tabulky a psaly čísla do 20. Následně jsme si sedli všichni společně do kroužku a dělali jsme různé aktivity. Nakonec jsme si pustili just dance a zatančili jsme si.

Také jsme učily i v naší třídě. Bylo to těžké, protože tam byl řev. Spolužáci počítali, byli ve skupinkách a dávali si navzájem příklady.

Nakonec jsme to s kamarádkou vyhodnotily, že to bylo celé fajn 1. i 5. třída.

Kačka

Takže 26. 3. jsem šla do školy běžně v 7.40 a hned v 8.00 jsem začala učit český jazyk ve 3. A. Procvičovali jsme a psali jsme malý diktát - 5 vět. Pak jsme si zahráli hru v kroužku a to je vše, protože jsem se tam střídala s nějakými kluky. Druhou hodinu jsem byla učit 4. B matematiku. Tam jsme hráli živé pexeso, židličky, měnící příklady. To všechno jsme stihli za 45 minut. Wow, moc se toho ale asi nenaučily, nevadí. Třetí hodinu jsem učila v 1. B český jazyk, tam jsme udělali to, co nám paní učitelka řekla, psali jsme psací „b“, vyplňovali jsme pracovní listy a všechno jsme stihli. Užila jsem si učení ve všech třídách.

Emča

26. 3. je akce děti učí děti. My jsme se s Kačkou do toho zapojily a učily jsme tři třídy - 3. A, 4. B a 1. B.

V 3. A jsme učily český jazyk. Nachystaly jsme si hry a různé aktivity. Ve 4. B jsme učily matematiku, tam jsme s dětmi hrály živé pexeso na příklady a potom i měnící se příklady. V 1. B jsme učily naše nejmenší děti psát malé „b“, pak jsme s dětmi hrály hru s míčkem a na konec hodiny jsme zařadily just dance. My s Kačkou jsme si to užily a doufám, že i děti, které jsme učily.