Žákovský parlament ZaAlejky v Senátu PČR

11. ročník konference "Co dělají školy pro demokracii"

Na začátku února jsme zaslali krátkou anotaci našeho projektu Mezinárodního dne do Centra pro demokratické učení. Z přihlášených projektů vybrali zástupci pořádající organizace CEDU deset škol, mezi kterými byla právě i ta naše.

Účast v Senátu PČR jsme tak měli jistou. A začali jsme připravovat video, ve kterém jsme představovali náš projektový den pro veřejnost. To byla pro nás výzva. Téměř měsíc zpracovávali a natáčeli parlamenťáci krátké video k projektu z loňského roku. Toto video poté pořádající organizace vystavila na YouTube kanálu, na kterém probíhalo hlasování veřejnosti. Naše video mělo 1,5 tisíce zhlédnutí a téměř 200 liků.

Ve čtvrtek 23. března 2023 jsme se zúčastnili přehlídky v Senátu Parlamentu České republiky s názvem „Co dělají školy pro demokracii“ pod záštitou místopředsedkyně senátu Jitky Seitlové. Naše skupina zástupců parlamentu, Beáta Malárová, Jakub Kohout, Barbora Hůsková, Elen Hrouzková, Filoména Malenovská a Marie Magdalena Kročová, prezentovala projekt našeho žákovského parlamentu před odbornou porotou, v níž usedli Jitka Seitlová - místopředsedkyně Senátu PČR, Václav Láska - senátor, Hana Strašáková - mluvčí spolku Milion chvilek pro demokracii, Čestmír Strakatý - moderátor a dramaturg, Terezie Stiborková - zástupce Cedu, a dalšími pozvanými hosty.

Děkujeme Všem zúčastněným parlamenťákům za reprezentaci školy na 11. ročníku celostátního setkání „Školy pro demokracii“, ale i ostatním členům žákovského parlamentu, kteří se podíleli na přípravě a realizaci Mezinárodního dne.