Žehnání svatomartinského vína

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Ve čtvrtek 11. 11. jsme se vypravili na Masarykovo náměstí uvítat svatého Martina. Vyšli jsme ze školy už v deset hodin. Ve městě nejprve následoval nákup jídla, všichni byli vyhladovělí. Sešlo se nám spoustu jídla - pizza, kebab, hranolky, krokety, trdelníky, frgály další jiné pochutiny. Při jídle za zvuku cimbálovky z podia nás navštívil farář Uherského Hradiště R. D. Josef Říha, který se dětí ptal, proč jsme přišli na náměstí a co víme o svatém Martinovi. Poté jsme šli vyhlížet příjezd svatého Martina, po cestě jsme potkali pana starostu a v 11. 11 vjížděl na Masarykovo náměstí svatý Martin na bílém koni.

Na náměstí byla spousta televizních štábů a někteří z nás toužili po tom ukázat se v televizi, proto procházeli před kamerou, tančili na náměstí a snažili se na sebe strhnout pozornost kamer. Dokonce měli připravený i rozhovor: "My jsme přišli na Masarykovo náměstí podívat se na bílého Martina, potkali jsme pana starostu a papeže."

Byla jsem ráda, že žádná televize o náš rozhovor zájem neměla a po příchodu do školy si budeme muset ještě jednou svátek Svatého Martina připomenout.

Prohlášení o přístupnosti, realizace webu icard.cz | design: Bob Stránský