5.A

Co je nového?

Pololetní vysvědčení

před 16 dny, 7.2.2020

Dnes, 30. ledna 2020, žáci naší třídy dostávali vysvědčení, které bylo zhodnocením jejich práce za první pololetí. Kvůli velké nemocnosti jsme se spojili s 5. B. Společně jsme si udělali hezké dopoledne. Podívali jsme se na film Most do země Terabithia, do kouzelného království za potokem, které si pro sebe jako tajemství vymysleli desetiletý Jess a jeho spolužačka Leslie. Kromě nich do té země nikdo nechodil. Všechno v ní bylo jiné, obývali ji jen duchové háje a Jess a Leslie se v ní stali moudrými a spravedlivými vládci. Od Leslie vyslechl Jess v Terabithii poprvé spoustu nevšedních příběhů – a přestože svoji královnu nečekaně ztratil a oplakával ji, poznal, že musí putovat dál za ně za oba s tou křehkou krásou terabithijské fantazie. Poté jsme se vydali na procházku do města. Po návratu nás čekal oběd a potom hurá na pololetní prázdniny. číst více..

Vánoční besídka

před 2 měsíci, 20.12.2019

Do ŠTĚDRÉHO DNE zbývá jenom pár dní. V pátek 20. prosince jsme zahájili poslední den školního roku před Vánocemi ranním setkáváním, které vedl žákovský parlament. Všichni žáci školy si společně s učiteli a asistentkami zazpívali koledy a vánoční písně. Po návratu do třídy jsme připravili a vyzdobili slavnostní tabuli. Na talíře děvčata naskládala přinesené cukroví. Stoly jsme pokryli bílými ubrusy, svícny, vánoční výzdobou. Pod rozsvícený stromeček jsme naskládali přinesené dárky. Začínáme vánoční besídku. Děti si ve skupinkách připravily různá vystoupení. Někteří sehráli scénku, jiní zazpívali, poslechli jsme si vánoční koledy, které zahrál Ríša na klávesy. Také nám někteří vyprávěli vtipy: Ve škole vysvětluje paní učitelka dětem, jaký je rozdíl mezi nehodou a neštěstím. Pepíček se přihlásí a řekne: „Když ztratím žákovskou knížku, je to nehoda. Když ji najde tatínek, je to neštěstí.“ Řešili jsme hádanky: Nemá ruce, nemá nohy, přesto otevírá dveře. Co to je? No přece vítr. Pro učitele žáci vyrobili vánoční přáníčka, zahráli si různé deskové hry. Konečně přichází dlouho očekávaná chvíle: rozdávání dárečků. Podívali jsme se na dětský film a hurá na slavnostní oběd. Krásné Vánoce!!! číst více..

Předvánoční čas

před 2 měsíci, 19.12.2019

Vánoce se rychle blíží, a tak jsme se ve čtvrtek 19. prosince již neučili. Sešli jsme se ve třídě a nejprve jsme si povídali o vánočních zvycích. Žáci se dověděli, že tradice stavění betlémů pochází ze 13. století. Zvyk strojení stromečků se k nám dostal mnohem později. Dávali jsme si také hádanky o zimě a Vánocích. Víte, která voda je tak tvrdá, že se o ni můžete uhodit? Přece led. Na kterém stromě rostou zároveň jablka i ořechy? Na vánočním stromečku, který takto zdobili naši předkové. Děti si zahrály různé deskové hry a poté jsme se všichni vydali do města na vánoční jarmark. Dopoledne jsme si hezky užili. číst více..

Vánoční jarmark

před 2 měsíci, 17.12.2019

V pátek 13. prosince se v naší škole konal vánoční jarmark. Žáci naší třídy ve spolupráci s rodiči připravili velké množství výrobků. Náš stánek se brzy ocitnul v obležení nakupujících návštěvníků. Prodali jsme téměř všechny připravené výrobky a utržili mnoho peněz, které vložíme do třídního fondu. číst více..

Prohlášení o přístupnosti, realizace webu icard.cz | design: Bob Stránský