Den prevence

Ve středu 8. 2. proběhl „DEN PREVENCE“. Třída 8. A začala přednáškou o dětském domově, která nás velmi zaujala. Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací například o povinnostech v dětském domově, o kapesném a nejvíce zajímavé byly příběhy dětí z DD. Druhá přednáška se týkala života nevidomých lidí. Měli jsme možnost si sami vyzkoušet pomůcky pro nevidomé jako třeba Braillovo písmo a indikátor hladiny vody. Mohli jsme si také vyzkoušet chůzi se slepeckou holí a povím vám, že to nebyla žádná legrace. Nakonec jsme za třídu 8 .A vypracovávali prezentaci, poster a dotazník pro čtvrté třídy, kde vybrané žákyně šly prezentovat to, co si z přednášky odnesly. Den prevence nás velmi bavil a všichni jsme si odnesli spoustu nových informací. Těšíme se, co nám přinese další školní rok za přednášky.