třídní učitelka IX.A

Bubny do škol

před 2 dny, 27.3.2024

DrumCircle – skupinové bubnování nejen pro děti. Tento zábavný program byl připraven pro žáky naší školy ve středu 27. března. Tělocvična zažila akustický šok. Díky usilovnému, ale organizovanému bubnování hladina hluku dosahovala téměř 100 decibelů. Byl to skvělý zážitek. číst více..

Jak ovládnout stres a využít ho ve svůj prospěch

před 4 dny, 25.3.2024

Blížící se přijímací zkoušky byly důvodem konání dílniček zaměřených na ovládnutí stresu. V pondělí 25. března jsme se rozdělili do dvou skupin. Postupně jsme prošli čtyřmi dílničkami. Čokoládová relaxace – pochutnali jsme si na sladkém čokoládovém fondue, které nám pohladilo nejen naše chuťové buňky, ale hlavně naši duši. Imaginace příběhu – trénovali jsme pozitivní nastavení mysli. Muzikoterapie – zaměřili jsme se na blahodárný účinek správného dýchání. Soustředění se – podívali jsme se na různé optické klamy a jeden jsme si vyzkoušeli také vyrobit. číst více..

Festival Jeden svět na školách

před 7 dny, 22.3.2024

V rámci projektu JSNS 2024 jsme ve čtvrtek 21. dubna zhlédli filmovou projekci Pingpongová rodina. Skupina lidí různého původu se pravidelně setkává na náměstí Schous plass v Oslu, kde hrají stolní tenis. Díky sportu navazují přátelství a vytvářejí svébytnou komunitu. Pokud to počasí dovolí, kolem oblíbených pingpongových stolů je vždy rušno. Lidé se tu rádi pozastaví, poklábosí, pozorují ostatní hráče při hře nebo se sami zapojí do hry. Skrze společnou vášeň ke sportu překonávají jazykové bariéry a sociální rozdíly. Pestrá komunita funguje jako rodina, která spolu prožívá každodennost i důležité životní mezníky. Protože však někteří ze skupiny mají liberální názor na konzumaci alkoholu a drog, hrozí, že město stoly odstraní. Film o pospolitosti otevírá otázku, zda jsou veřejná prostranství otevřená všem stejně bez rozdílu. číst více..

Osvětim – svědomí lidstva

před 10 dny, 19.3.2024

Ve čtvrtek 14. března naše škola pořádala dějepisný vzdělávací program pro žáky 9. tříd. Navštívili jsme největší koncentrační tábor na světě. Lidé, kteří ihned po příjezdu nebyli posláni do plynové komory, zde žili v nelidských podmínkách. Mnozí zemřeli hladem, vysílením, podlehli různým nemocem. číst více..

Matematická soutěž třídních kolektivů

před 23 dny, 6.3.2024

V úterý 5. března se naše třída zúčastnila krajské matematické soutěže třídních kolektivů na podporu matematické gramotnosti. Náš tým získal 27 bodů z 50 možných a umístil na 18. místě z 24 v kategorii Z9. číst více..