8.A

Třídní učitel

třídní učitelka VIII.A
tel.: 572 432 907

Rozvrh hodin

Co je nového?

Slovácké divadlo

před 13 dny, 15.3.2023

Dne 8. března jsme zavítali s předplatiteli do Slováckého divadla a zhlédli jsme představení Romeo a Julie. Tuto hru napsal William Shakespeare. Hra je o rivalitě Kapuletů a Monteků a lásce mladých, kteří z těchto rodů pocházejí. Od začátku to nemají lehké, jejich oddaná láska je dožene až do hrobu. Hra byla napsaná jako tragédie, ale režisér z ní udělal spíše komedii. číst více..

Technický jarmark

před 13 dny, 15.3.2023

Ve dnech 24. 2. a 2. a 3. 3. měl osmý ročník možnost navštívit technický jarmark na Střední odborné škole a Gymnáziu Staré Město. Hned na začátku nám ukázali, jak programovat na počítačích a mohli jsme zkusit svářet drátky k sobě. Druhý den jsme pracovali v dílně se dřevem. Každý si vyrobil nosítko na příbory, které si potom mohl odnést domů. Poslední den si pro nás přichystali soutěž o různé ceny. Součástí soutěže bylo zatloukání hřebíků, přezouvání kola u auta, vrtání vrtačkou a šroubování šroubků. číst více..

Filmový klub

před 18 dny, 10.3.2023

Také letos proběhl na naší škole filmový klub. Konal se 31. ledna 2023. Ústředním tématem pro tento rok byl ÚSPĚCH PRO KAŽDÉHO, který vychází ze zaměření aktuálního projektu ERASMUS + Úspěch pro každé dítě. číst více..

Den prevence

před 18 dny, 10.3.2023

Ve středu 8. 2. proběhl „DEN PREVENCE“. Třída 8. A začala přednáškou o dětském domově, která nás velmi zaujala. Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací například o povinnostech v dětském domově, o kapesném a nejvíce zajímavé byly příběhy dětí z DD. Druhá přednáška se týkala života nevidomých lidí. Měli jsme možnost si sami vyzkoušet pomůcky pro nevidomé jako třeba Braillovo písmo a indikátor hladiny vody. Mohli jsme si také vyzkoušet chůzi se slepeckou holí a povím vám, že to nebyla žádná legrace. Nakonec jsme za třídu 8 .A vypracovávali prezentaci, poster a dotazník pro čtvrté třídy, kde vybrané žákyně šly prezentovat to, co si z přednášky odnesly. Den prevence nás velmi bavil a všichni jsme si odnesli spoustu nových informací. Těšíme se, co nám přinese další školní rok za přednášky. číst více..

Prohlášení o přístupnosti, realizace webu icard.cz | design: Bob Stránský