Filmový klub

článek

Dá se říci, že filmový klub začal už ve čtvrtek 26. ledna - to byl den, kdy se prodávaly lístky. Téma filmového klubu bylo „Úspěch pro každého“ a od tématu se odvíjel i úkol. Mohli jsme si vybrat ze dvou možností. První: Nakreslit svůj vlastní úspěch, který jsme zažili nebo který bychom chtěli zažít. Druhý: Nalepit na papír fotku někoho, kde je naším životním vzorem
a napsat k němu pár informací. Za tyto úkoly se pak prodávaly lístky pro 8. – 9. ročník, nebo pro 5. – 7. ročník.

Lístky prodávali zástupci žákovského parlamentu, jelikož jsem zástupce, prodávala jsem lístek na film Milionář z chatrče pro 8. – 9. ročník. Co jsem si všimla, většina z dětí udělala druhý úkol (fotku svého vzoru), Ti, kteří volili druhý úkol, byli spíše z 9. ročníků a na jejich obrázcích se objevovala vysněná střední škola, na kterou by se chtěli dostat. Tohle vše probíhalo o velké přestávce.

V den samotného Filmového klubu, v úterý 31. 1., jsme šli nejprve do naší kmenové třídy, kde jsme si povídali a hráli jsme hry (převážně šachy). V 8.20 jsme se rozprchli každý do učebny, kde se měl promítat film, na který jsme si koupili lístek. Já jsem šla na film, kterému jsem prodávala lístky, tedy Milionář z chatrče, promítal se ve videokonferenci. Po filmu, který se mi moc líbil, jsme šli všichni zpět do svých kmenových tříd, kde jsme psali, co se nám ve filmu líbilo, co se nám nelíbilo a co bychom změnili. Já jsem do mínusů napsala jenom to, že jsme nerozuměli, co si povídaly děti v Indii. Možná existuje i nějaká verze, ve které jsou titulky i při promluvách dětí. Ale kdybych měla tento film popsat jedním slovem, řekla bych NAPÍNAVÉ.

Marie Magdalena Kročová 9. C