Rozloučení s třídním opičákem

V pondělí 22.6. se na učitelském stole po velmi dlouhé době objevila opět kouzelná truhlice. V ní jsme našli dopis od našeho třídního maskota, opičky Abu, který dětem napsal vzkaz. Jelikož nastal poslední týden školního roku, chtěl se s dětmi rozloučit. Nachystal jim na celý týden dobrodružnou pátračku, která je měla nakonec dovést k překvapení.

V prvním dopise jsme našli indícii, kde máme hledat první úkol.​​​​​​ První úkol najdeš tam, kde visí Vaše výtvory a můžou je vidět ostatní. Tato hádanka nás malinko potrápila, nejdříve jsme hledali ve třídě, ale pak nás napadlo, že na chodbě u třídy máme také nástěnku. Obálku jsme našli připevněnou na zadní straně jednoho z vystavených obrázků.

V obálce na nás čekala první šifra. Tu se nám podařilo vyluštit rychle, zjistili jsme, že další nápovědu získáme další den na místě, kde se objevují a zase mizí písmena a čísla.

V úterý jsme tedy hledali další šifru. Hádanka pro nás byla jednoduchá, i hned jsme věděli, že bude ukrytá někde na tabuli. Šifru jsme si vzali s sebou ven a vyluštili jsme, že následující úkol najdeme tam, kde se tvoří kyslík. Všichni jsme měli za úkol přemýšlet, kde by to tak mohlo být.

Ve středu jsme si zkusili říct naše nápady, kde by se šifra mohla ukrývat. Stromy v atriu jsou skvělým zdrojem kyslíku, vydali jsme se tedy do atria. Tam se nám bohužel nic najít nepodařilo, nakonec jsme vzkaz našli schovaný pod květináčem ve třídě. Při této šifře jsme si započítali. Čekalo na nás několik příkladů. Zvládli jsme je vypočítat a dokázali jsme přijít na další nápovědu, kde máme hledat. Šifru pro další den najdeš tam, odkud světlo vychází a obraz tím na zdi přichází.

​​​​​​​Poslední vzkaz jsme našli na projektoru nad tabulí. V obálce na nás čekala šifra, ve které jsme zjistili, kde poklad hledat. Poklad najdeš tam, kde chytáš kamarády. Ihned jsme věděli, že to bude někde venku v atriu. Šli jsme se tedy podívat, jestli tam poklad není. Nic jsme však nenašli, domluvili jsme se, že počkáme na další, poslední den tohoto školního roku, a poklad třeba najdeme.

V pátek, 26.6. jsme se po téměř třech měsících potkali ve třídě úplně všichni. Děti doma dostávaly také šifry každý den a zjistili, že mají hledat v atriu. Počasí nám úplně nepřálo, ale v momentě, kdy jsme se chtěli pustit do hledání, přestalo pršet a mohli jsme vyjít do atria a začít s hledáním. To bylo velmi rychlé! Poklad jsme našli pod keřem.

Truhlička v sobě ukrývala spoustu sladkostí a mezi nimi schované i památeční přívěšky našeho třídního opičáka. Posledním dopisem se s námi rozloučil a popřál nám krásné prázdniny plné odpočinku.