Vánoční besídka

Do ŠTĚDRÉHO DNE zbývá jenom pár dní. V pátek 20. prosince jsme zahájili poslední den školního roku před Vánocemi ranním setkáváním, které vedl žákovský parlament. Všichni žáci školy si společně s učiteli a asistentkami zazpívali koledy a vánoční písně. Po návratu do třídy jsme připravili a vyzdobili slavnostní tabuli. Na talíře děvčata naskládala přinesené cukroví. Stoly jsme pokryli bílými ubrusy, svícny, vánoční výzdobou. Pod rozsvícený stromeček jsme naskládali přinesené dárky. Začínáme vánoční besídku. Děti si ve skupinkách připravily různá vystoupení. Někteří sehráli scénku, jiní zazpívali, poslechli jsme si vánoční koledy, které zahrál Ríša na klávesy. Také nám někteří vyprávěli vtipy: Ve škole vysvětluje paní učitelka dětem, jaký je rozdíl mezi nehodou a neštěstím. Pepíček se přihlásí a řekne: „Když ztratím žákovskou knížku, je to nehoda. Když ji najde tatínek, je to neštěstí.“ Řešili jsme hádanky: Nemá ruce, nemá nohy, přesto otevírá dveře. Co to je? No přece vítr. Pro učitele žáci vyrobili vánoční přáníčka, zahráli si různé deskové hry. Konečně přichází dlouho očekávaná chvíle: rozdávání dárečků. Podívali jsme se na dětský film a hurá na slavnostní oběd. Krásné Vánoce!!!